دریافت آخرین اخبار ایران و جهان با رکن آنلاین

راه های زیادی برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای سرتاسر جهان وجود دارد. مجلات و روزنامه ها در گذشته یکی از مهم ترین مراجع دریافت اخبار بوده اند که امروزه با استقبال کمتری رو به رو می شوند. صدا و سیما و سایر رسانه های تصویری از دیگر گزینه های روی میز برای پیگیری اخبار به شمار می روند اما محدودیت هایی چون در دسترس نبودن در همه زمان و مکان ها باعث می شود بیننده نتواند به صورت 24 ساعته اخبار مورد علاقه خود را دنبال کند.

شبکه های اجتماعی از دیگر راه های دسترسی به اخبار روز هستند. در سال های اخیر استقبال از شبکه های اجتماعی به شدت افزایش یافته و شاهد ظهور کانال ها و صفحات خبری زیادی در آن ها هستیم. با کمی جستجو در این صفحات و کانال ها می توان متوجه شد که بسیاری از اخبار و اطلاع رسانی های این صفحات بدون منبع بوده و صرفا برای جذب مخاطب بیشتر به انتشار اخبار جعلی و زرد روی می آورند. البته صفحات و کانال هایی را می توان یافت که اخبار را به صورت موثق پوشش دهند اما یافتن آن ها در میان انبوهی از منابع به رحتی امکان پذیر نیست.

سایت های خبری را می توان بهترین و راه ترین راه برای اطلاع از سر خط اخبار ایران و جهان نامید. به همین دلیل سایت های زیادی در این حوزه راه اندازی شده اند که در مدتی کوتاه اخبار روز دنیا را به اطلاع کاربران خود می رسانند. در این روزها سایت های خبری جای روزنامه ها و مجلات را به خوبی پر کرده اند و نقش آن ها در جامعه روز به روز بیشتر می شود. این سایت ها به صورت 24 ساعته و آنلاین اخبار را پوشش می دهند به طوری که اکثر مردم از طریق آن ها اخبار را پیگیری می کنند. اما چه دلیلی باعث شده است که کاربران، یک سایت خبری را به شبکه های اجتماعی، تلویزیون و روزنامه و مجلات ترجیح دهند؟

ویژگی بهترین سایت های خبری

  • انتشار اخبار با سرعت و دقت
  • دسته بندی مناسب و کاربر پسند بودن طراحی سایت
  • انتشار اخبار به صورت بی‌طرفانه و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران
  • استفاده از فیلم و عکس در خبر ها
  • پرهیز از ایجاد تنش‌های آسیب‌زا در افکار عمومی
  • احترام به باورهای دینی و محلی اقوام مختلف
  • صداقت و امانت‌داری در انتشار اخبار

پیگیری اخبار از وبسایت های خبری مزایای زیادی دارد. علاوه بر سرعت و موثق بودن اخبار تعداد زیادی از سایت های خبری، در برخی از خبرگزاری ها امکاناتی وجود دارد که کاربران می توانند با بیان مشکل خود درخواست پیگیری آن از طرف خبرگزاری را داشته باشند. خبرگزاری فارس یکی از خبرگزاری هاست که این امکان را در اختیار کاربران خود قرار داده است و کاربران با ثبت سوژه خود و ایجاد کمپین فارس من، در صورتی که کاربران به مقدار کافی از آن حمایت کرده و رای خود را ثبت نمایند از طرف خبرگزاری پیگیری خواهد شد و جواب را از مسئولان مربوطه به اطلاع مردم می رسانند. از دیگر سایت های خبری خوب ایرانی می توان به سایت های ایسنا، ایرنا، رکن آنلاین و تابناک اشاره کرد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.